5 błędów na stronie internetowej, przez które tracisz pieniądze

Strony internetowe Kartuzy
Spread the love

Strony internetowe Kartuzy

Wydawać by się mogło, że stworzenie strony internetowe kartuzy to w obecnych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna oraz odpowiednio przygotowana witryna to bardziej wymagająca sprawa. Liczne badania pokazują, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowej jest zatrzymanie ich i zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy tworzeniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest dzisiaj w modzie, aczkolwiek nie można przygotować profesjonalnej strony internetowej, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie wolno również przesadzać z ilością grafik oraz tekstu, gdyż wprowadza to wrażenie chaosu i braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd informacji z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Wykonanie strony internetowej dostosowanej do urządzeń przenośnych to dziś podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest uciążliwe, niepraktyczne oraz potrafi odstraszyć. W czasach, gdy niemal każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich urządzeń jest konieczne.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa w Kartuzach nie przyniesie Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł nawiązać z nim kontaktu. Niezwykle istotne jest, by dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych danych to szczególnie powtarzający się błąd podczas wykonywania strony internetowej. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe największych na świecie firm można dostrzec pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w daną witrynę w poszukiwaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków potrafi im to skutecznie utrudnić i zrazić do dalszego przeglądania.

 

To oczywiście tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich dbać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.