Czym jest mapa witryny oraz kiedy oddziałuje na SEO?

Mapa Strony Internetowych w Kartuzach
Spread the love

Mapa Strony Internetowych w Kartuzach

Z punktu widzenia pozycjonowania bardzo ważnym jest, żeby dany serwis posiadał mapę strony. Wielu właścicieli nie przykłada jednak do niej zbyt wysokiej uwagi, a tak właściwie stanowi ona wyjątkowo dobre narzędzie podnoszące wartość witryny internetowej. Zaimplementowana mapa strony może ponadto ułatwić nawigację odwiedzającym. Czym jest więc mapa strony?

 

Mapa strony

Mapa strony służy prawidłowemu wyświetlaniu struktury, grupy i linków w serwisie. Odpowiednio zaprojektowana ułatwia przemieszczanie się po stronie oraz oddziałuje na poprawę pozycji w rankingach wyszukiwania. Mapa strony internetowej znacząco podnosi wartość serwisu www. Tworząc mapę strony należy więc brać pod uwagę użytkowników i procesy wyszukiwarek.

 

Rodzaje map stron internetowych

Można wyróżnić wiele gatunków map. Najpopularniejsze z nich to właśnie HTML oraz XML. Mapa HTML ułatwia nawigację na witrynie internetowej i zapewnia szybkie odnalezienie odpowiednich podstron. Dobrze zbudowana mapa strony wpływa także na user experience. Mapa XML jest z kolei zrobiona dla botów (robotów wyszukiwarek). Jest to lista adresów URL i podstron, mówiąca o elementach strony podlegających indeksowaniu oraz określająca hierarchię i systematyczność aktualizacji.

 

Co zyskujemy?

90% ruchu w internecie wywołane jest wprowadzeniem w wybraną wcześniej pozycję. Aby zdobyć nowych klientów, musimy więc sprawić, żeby nasza witryna pojawiała się w rezultatach wyszukiwania. Aby witryna pojawiła się w wyszukiwarkach konieczne jest jej zaindeksowanie i umieszczenie w bazie danych. Każda wyszukiwarka posiada swój własny indeks, na bazie którego tworzone są wyniki zapytań. Nieprawidłowe indeksowanie strony powoduje dużo niższą liczbę odwiedzin. Żeby uniknąć pomijania naszej witryny przez wyszukiwarki należy zadbać o wykonanie mapy XML, dzięki czemu zmienią się wyniki indeksowania. Mapa strony to bardzo znaczący czynnik SEO, potrzebny przy tworzeniu strategii pozycjonowania stron internetowych w Kartuzach.