Czym jest responsywna strona internetowa i dlaczego musisz ją posiadać

Spread the love

 

Responsywna strona internetowa w Kartuzach

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było szukać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a również tabletów, które w krótkim okresie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w aspekcie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowej w Kartuzach oraz umieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to nosi miano Responsive Web Design (RWD).

 

Popularność RWD w ostatnich latach

Tendencja do korzystania z responsywnych stron www jest całkowicie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że niemal każde urządzenia przenośne charakteryzują się odmienną rozdzielczością oraz wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach przystosowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, aby przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie wymagało większych trudności. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Jeśli wierzyć rankingom, Polska w tym aspekcie zajmuje już szóstą pozycję w skali globalnej. Nie pomijaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z zastosowania RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność i czytelność stron internetowych na małych ekranach urządzeń przenośnych. Za pomocą tego narzędzia, liczba kolumn automatycznie dopasowuje się do parametrów ekranu, co sprzyja inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną www przy użyciu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD w Kartuzach zwykle ustawiają się również wyżej, jeśli chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są tworzone na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt dużych kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podniesienia poziomu sprzedaży.