Dlaczego spójny layout strony internetowej jest faktycznie ważny

Layout Stron internetowych w Kartuzach
Spread the love

Layout Stron internetowych w Kartuzach

Przeglądając internet, na pewno nie raz trafiłeś na witryny, które wyglądają jakby identycznie. Ta sama kolorystyka, podobny projekt oraz prawie skopiowane treści. Co taka witryna mówi o firmie, którą reprezentuje? Nic ciekawego! Zobacz, dlaczego unikalny projekt strony WWW jest naprawdę istotny.


W ten sposób otrzymujesz witrynę dobraną do potrzeb Twoich, Twojej marki a także Twoich odbiorców.

Spójna szata graficzna – rządzi minimalizm

Czasy, w których mieliśmy do czynienia z kolorowymi stronami z setkami zdjęć, krojów czcionek, grafik, i nawet muzyką, minęły bezpowrotnie. Całe szczęście! Obecnie liczy się minimalizm – szybki i lekki przekaz. Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Klient daje Twojej stronie tylko 5 sekund i jeśli nie zlokalizuje na niej tego czego szuka, wyjdzie i już nie wróci.

Już na etapie wczesnego układu strony www w Kartuzach powinien zadbać o to, aby oprawa graficzna była łatwa i „przyjemna” dla oka. Spójna szata, która będzie współgrać z identyfikacją wizualną marki to obecnie klucz do sukcesu.

Prosta nawigacja – w 5 sekund do sukcesu

Zadaniem webmastera jest to, aby maksymalnie skrócić drogę klienta, który potrzebuje skorzystać z Twojej usługi poprzez stronę internetową w Kartuzach. Ważne jest to, żeby wszystkie linki do podstron i innych ważnych elementów, były zawsze pod ręką oraz na widoku.

Jak ułatwić nawigację? Często mamy do czynienia z menu, które położone jest na górze strony. Czasem bywa jednak tak, że projektanta ponosi fantazja. Nie w tym nic złego… o ile użytkownik strony wciąż ma łatwy dostęp do interesujących go zawartości. Trzeba pamiętać o tym, iż nie każdy gość jest biegły w obsłudze komputera. Właśnie dlatego prosta nawigacja to istotny punkt każdego projektu.

Dostosowanie treści – dla klienta oraz dla wyszukiwarek

Mówi się, że nie da się pogodzić jednego i drugiego – albo coś jest dobre dla człowieka, albo dla wyszukiwarki. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zadbać o podstawowe kwestie już na samym początku projektu strony internetowe Gdańsk.

Taką kwestią jest chociażby układ treści. Każdy programista wie, że człowiek czyta książkę od lewej strony do prawej. Zatem w ten sam sposób wystawiane są tabele z treścią na stronie WWW. Każdy programista wie także czego potrzebują roboty wyszukiwarek Google. To one decydują o tym, na jakiej pozycji znajdzie się dana witryna. Żeby strona pięła się w rankingach wyszukiwania, witryną winna być zoptymalizowana pod kątem SEO, a w jej kodzie winnym być umieszczone odpowiednie frazy kluczowe.