Strony internetowe oparte o WordPress. Ułomności i korzyści

Strony internetowe Kartuzy
Spread the love

Strony internetowe Kartuzy

WordPress to najpopularniejszy współcześnie system sterowania treścią (CMS), za pomocą jakiego jest właśnie obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe gdańsk. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze z nich.

 

Darmowa obsługa

 

Główną zaletą systemu WP jest to, iż nie trzeba inwestować zarówno za jego budowę, jak również bieżącą obsługę. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dziś wyróżnia go wielka intuicyjność. Z eksploatacją strony internetowej, w minimalnym zakresie, poradzi sobie nawet osoba bez jakiejkolwiek znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze reagowanie i zmiana treści, zajmuje jedynie chwilę. Sama instalacja oprogramowania również jest wyjątkowo łatwa. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w prawidłowym katalogu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek i schematów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, spośród których możemy dowolnie korzystać. Umożliwiają one podnieść użyteczność serwisu o nowe elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy jedno kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety prawdziwe niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki mogą być nieaktualne, i tym samym nie działać prawidłowo lub zawierać potencjalne luki narażające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu odnajdziemy porządny motyw, który jest responsywny, czyli dopasowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych tematów stanowi natomiast to, że trudno firmie za ich pomocą wyróżnić się od konkurencji. Modyfikacja komercyjnych wzorów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, skupił wokół siebie sporą grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi uczuciami i oferują oparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących kłopotów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze sporym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Właściciele stron internetowych działających w oparciu o WordPressa, mogą również liczyć na rychłe efekty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na wstępie wysoce oceniane przez algorytmy Google. Poza tym można korzystać z wielu dobrych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–