Zły design strony internetowej, lub czego unikać na własnej witrynie

Zły design stron internetowych w Kartuzach
Spread the love

Zły design stron internetowych w Kartuzach

Czasy, w których strony internetowe składały się wyłącznie z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dzisiaj każda ceniąca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i zwraca uwagę. Właśnie wygląd witryny jest elementem, jaki stanowi znaczący wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta.

 

Charakterystyczne cechy dobrej strony www kartuzy

Tworząc firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej designem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta niczym arkusz programu tekstowego, bo oznaczać to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może też mieć zbyt dużo grafik oraz informacji, ponieważ będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej i nieprzyjemnej dla oka. Strona startowa powinna mieć krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej instytucji oraz kilka przycisków naprowadzających użytkownika do treści, których szuka. Przypisanie danych do właściwych działów jest niezwykle ważne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Innym ważnym aspektem jest aktualizacja jej zawartości. Wiele marek po wykonaniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed kilku miesięcy czy nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na stronach internetowych  marek w Kartuzach oraz organizacji jest przerost formy. Właściciele chcąc pokazać możliwości swoich firm chcą zaprezentować wszystko naraz, a to niestety odstrasza oraz utrudnia szukanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć również nie jest dobrym pomysłem. Skomplikowane animacje, które wymagają dłuższego załadowania również wpływają niekorzystnie na odbiór witryny. Zlecenie wykonania profesjonalnej strony internetowej to w ostatnich czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli firm zaniedbuje tę formę okazania się. To spory błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych odbiorców zaczyna od wyszukiwania danych w sieci. Warto więc zainwestować w profesjonalnie wykonaną witrynę, gdyż ta lokata na pewno się zwróci.